Bylinkové krůtí prso

Když jsem tohle jídlo vařila někdy loni na podzim poprvé, byla jsem nervózní, jestli nebude krůta suchá a nebyla. Recept nás tak uchvátil, že jsme ho hned zařadili mezi naše oblíbená jídla. Inspirovali mě holky z Herbáře, prso vždy plníme dle aktuální dostupnosti bylinek ;).

IMG_2447

Suroviny: (pro 4 lidi)
0,5 – 0,7 kg krůtího prsa
150 g uzeného špeku
pár lístků medvědího česneku
2 malé cibule
kousek másla
sůl, pepř
1 kg brambor

Příprava: 
Krůtí prso nakrojte tak, abyste ho mohli rozevřít a přitom ho úplně nerozkrojili. Osolte ho a opepřete z obou stran. Nakrájejte si 1 cibulku na jemno a smíchejte ji s nakrájeným medvědím česnekem. Dle velikosti masa si nakrájejte plátky špeku (nám stačili 3 na cca. 0,5 kg prso). Na půlku krůtího prsa dejte nejdříve tenké plátky másla, na to směs cibulky a medvědího česneku a tuto zakryjte slaninou. Pak prso zavřete a po stranách „sešijte“ párátky (já si koupila tyhle zelené žížalky, které zajistili, aby nám náplň masa nevypadla). Budete potřebovat pekáček, ke kterému máte pokličku. Na dno dejte zbytek uzeného špeku nakrájeného na kostičky, na čtvrtky nakrájenou cibuli a zbytek másla. Na to umístěte krůtí prso a podlijte trochou vody. Zhruba po 20 min. přidejte na plátky nakrájené brambory a pečte asi ještě 30 – 40 min., dokud nejsou brambory měkké. Na posledních 20 min. sundejte pokličku. V průběhu maso alespoň jednou otočte. Podávejte ideálně se salátem a domácí tatarskou omáčkou. Přejeme dobrou chuť.
Tipy pro vás: Máte-li čas, naplňte maso už den dopředu a naložte do oleje. Nebudete muset mít strach, abyste ho při pečení nepřesušili a krůtí prso bude úžasně šťavnaté.
K bramborám můžete přidat i jinou zeleninu. Holky z Herbáře přidávali fenykl, my to zkoušeli s kořenovou zeleninou a maso podlili vínem a bylo to mooc dobrý 😉

IMG_2427IMG_2429IMG_2432IMG_2435IMG_2438IMG_2439IMG_2442IMG_2445IMG_2448


Publikováno

v kategorii

,

Autor:

Šťítky:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *