ne vše, co se tváří jako české, pochází opravdu z ČR?

jahody_ret_blog

A je to tady zase. Denně projíždím kolem stánků, na kterých se prodávají zaručeně české jahody, dokonce už také zaručeně české meruňky a mám sto chutí zastavit a prodejce konfrontovat.

Kde se vzali české meruňky, když ještě v ČR nedozrály? A jak je možné, že kg jahod stojí 35 Kč, když se aktuální ceny samosběru pohybují kolem 40 Kč? Obojí je přeci nesmysl, jenže my vidíme jen tu výhodnou cenu a vše ostatní je nám jedno… Proč to tak je? A odkud tedy jsou ty jahody a meruňky? S největší pravděpodobností z Polska.  V ČR existuje spoustu „šikovných“ obchodníků, kteří nakupují ovoce a zeleninu v Polsku a vydávají ji za českou. Proti polákům osobně vůbec nic nemám, jen mě štve, že díky vysokým dotacím a údajně velmi nízkým daním jsou schopní válcovat cenou naše zemědělce. A moje úvahy se vrací zpět k myšlence, co budeme jíst, když tento systém přestane fungovat a u nás nebudou zemědělci a drobní pěstitelé, protože mezitím zkrachují? Čím se budou naše děti živit? Ne všichni přeci můžou být inženýři, právníci, ekonomové… To chceme, aby se ČR stala vyhořelou republikou, ze které všichni, co chtějí něco víc, utečou? Nebuďme prosím krátkozrací!

Jasně, můžeme se s takovými obchodníky dohadovat, můžeme na ně poslat kontroly, ale k čemu to bude. Nejjasnějším signálem bude fakt, že je přestaneme podporovat tím, že u nich nebudeme nakupovat!


Publikováno

v kategorii

Autor:

Šťítky:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *