O nás

Myšlenka založit si eshop s farmářskými potravinami vznikla před 15 lety, kdy jsem jezdila obchodně do německy mluvících zemí a dost mě štvala rozdílná kvalita potravin dostupných u nás a u nich. Tenkrát jsem si vzpomněla, jak jsem na konci 90 let byla ve Švýcarsku, navštívit sestru mého tehdejšího přítele, a při cestě od autobusového nádraží jsme přibrzdili u pole a vyzvedli si bedýnku plnou čerstvých výpěstků.

Začalo mi to celé vrtat v hlavě, ale nápad jsem ještě tenkrát uložila do šuplíku, protože jsem měla jiné zaměstnání. Pak ale přišla moje maminka o práci, já nemohla otěhotnět a tak nastal ten správný čas na změnu. 13.5.2013 je datum, kdy jsme s maminkou rozváželi první farmboxy.

Nikdy na to nezapomenu, jak jsme si naložili prvních 5 bedýnek a jeli náš první rozvoz. Maminka u nás zůstala ještě asi další 2 roky. V mezičase jsme se rozrostli natolik, že jsme museli opustit s farmboxem náš dům, kde jsme měli jednu místnost schválenou jako potravinářský sklad, a přestěhovali jsme se kousek od centra Brna. V té době už jsem byla těhotná a můj muž se rozhodl, že se k nám přidá. Původní záměr podporovat lokální výrobce a pěstitele a tím českou ekonomiku a dodávat zákazníkům velmi chutné a kvalitní jídlo se rozrostl i o parametr zdraví.

S tím, jak se mi nedařilo otěhotnět (2 roky jsem běhala po klinikách) a do toho mi ještě umřel tatínek na rakovinu, jsem si začala čím dál více uvědomovat, s jakých pokladem pracujeme. A začal se nám měnit život. On by se s příchodem prcka teda stejně změnil 😉. Uvědomila jsem si, že jsou naši zákazníci včetně nás mnohem méně nemocní, než když jsme jedli konvenční jídlo, a tak jsem se začala v tomto směru samovzdělávat. Otevřel se mi nový svět informací, o kterých jsem do dané chvíle neměla ni ponětí a začala jsem svoje tělo (a těla mé rodiny) vnímat jako tu nejluxusnější auto, které potřebuje to nejlepší palivo, aby co nejdéle vydrželo. Schválně jsem to napsala tímto způsobem, protože do dnes nechápu lidi, kteří mi řeknou, že farmářské potraviny nenakupují, protože jsou drahé, že jdou raději do Lídlu, ale přitom vím, že jezdí drahým autem, do kterého tankují to nejprémiovější palivo, co na trhu je.

A jsme u té ceny…. Proč to u spotřebního zboží chápeme, ale u jídla ne? Jasně, spotřební zboží se rychleji pokazí a my ho musíme nechat opravit nebo koupit nové. Jídlo sníme a nic se zdánlivě neděje… Jenže ono se to někde ukládá a my jsme pak nemocní a v lepším případě potřebujeme jen léky. Ty však taky něco stojí a ne úplně málo. Takže my raději podporujeme lokální výrobce a pěstitele (a jejich děti), než vysoce ziskové farmaceutické firmy.

A tohle jsme my. Jsme rodinný eshop, který obchoduje lokální poctivé dobroty od farmářů, malovýrobců, pěstitelů, z nichž většina je vyráběna ručně. Jsou unikátní ve své chuti, jsou zpracovávány bez zbytečných konzervantů a dochucovadel a do nichž je dáváno srdce od mnoha šikovných lidí.