Sušené bio ovoce s vůní Bílých Karpat


Sušené bio ovoce
, které Vám nabízíme, je krom jediné výjimky vypěstované ve starém sadu, patřícím přímo Ekofarmě U Macků, plném více než 80 odrůd ovoce starých, nejen krajových odrůd. Sadař, který v 1. polovině minulého století sad zakládal, měl přezdívku „kopanický Mičurin“ a sad dodnes potvrzuje její oprávněnost. Bohužel majitelé, kteří od něj nemovitosti s pozemky v sedmdesátých letech koupili, neměli pro jedinečnost a výjimečnost odrůd nijaké zvláštní pochopení a část sadu nezvratným způsobem zlikvidovali. Můžeme být rádi, že ostatní odrůdy se nám zachovaly až dodnes a že Vám dnes můžeme jejich plody nabídnout.

Bio ovoce je sušeno v roubené sušičce, která – ač novostavba – odpovídá duchu původních sušiček – primitivních stavbiček, ve kterých se ovoce suší pouze proudícím horkým vzduchem na lískách nad pecí, v níž se topí dřevem. Ovoce není nijak jinak konzervováno, jde o čistý bioprodukt.Kontrolováno kontrolní organizací ABCERT CZ-BIO-002.

Ekofarma u Macků suší každoročně několik druhů ovoce (např. švestky, jablka, černá jeřabina, broskve, černý rybíz,…) a ze zeleniny jsou to pak rajčata a nově červená řepa. Nabídka vždy záleží na úrodě, tedy jejím dostatku a kvalitě.  Navíc zájem o tyto produkty je čím dál větší, takže i když se farma stále snaží zvyšovat produkci, stává se, že po některých druzích se okamžitě zapráší, jako např. letos po sušených rajčatech. Publikováno

v kategorii

Autor:

Šťítky:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *