Srovnáváme pařené sýry

Pařené sýry jsou velmi oblíbené nejen mezi dětmi. Většina z nás si představí slovenské korbáčiky, parenice apod. Už jste ale ochutnali některý z pařených sýrů, které se vyrábí na farmách v ČR? Na našem eshopu www.farmbox.cz nabízíme pařené sýry hned ze dvou farem. A to z Farmy Horutových z Beskyd a z Farmy rodiny Němcovy z Vysočiny. Jaký je mezi nimi rozdíl a jaké nabízí varianty se dočtete níže v tomto článku.IMG_3375

Pařený sýr z Farmy Horutových Short Sleeve Celebrity Dresses
něco málo o farmě: Biofarma Horutovi se nachází na okraji obce Rožnov pod Radhoštěm. Již z názvu se dá vyčíst, že se jedná o rodinou farmu manželů Horutových, která chová pouze krávy a z jejich biomléka vyrábí různé mléčné pochoutky.
základní info k sýrům: Pařený sýr z této farmy si můžete zakoupit buď v podobě uzlíku (suku) nebo nití (korbáčků). Je ručně vyrobený z BIO plnotučného mléka. Tuk v sušině je min. 45% a sušina je min. 30%. Sýry jsou prodávány po cca. 100g a jejich cena vychází u uzlíku na 45 Kč a u nití 60 Kč.
jak nám chutnají: Sýry jsou chuťově hodně smetanové a nejsou příliš slané, což se nám líbí především směrem k dětem.

Pařený sýr s Farmy rodiny NěmcovyIMG_3385
něco málo o farmě:  Farmu rodiny Němcových byste našli na Vysočině. Farma byla založena již v roce 1990 a zabývá se především chovem skotu a výrobou mléčných výrobků ve své minimlékárně. Mezi hlavní zásady farmy patří šetrný přístup k životnímu prostředí.
základní info k sýrům:  Farma vyrábí pařený sýr a pařené válečky, které nabízí také ve variantě s bazalkou a nebo uzené. Jedná se o ruční výrobu. Obsah tuku v sušině činí 45%, sušina 38%. Pařený sýr IMG_3387se prodává po 140g a pařené válečky po 100g. Balení vychází na 59,10 Kč.
jak nám chutnají: Tyto sýry mají vláknitou strukturu a slanou chuť. Jsou více podobné slovenským sýrům. Válečky s bazalkou jsou dochuceny také česnekem, takže jsou takové štiplavé.


Publikováno

v kategorii

Autor:

Šťítky:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *