JSOU FARMÁŘSKÉ POTRAVINY DRAHÉ?

Farmbox_clanekČasto se setkáváme s názorem, že jsou farmářské potraviny drahé, a že si je nebudete moci dovolit. My vás chceme přesvědčit o tom, že tomu tak není. Nakupováním u nás šetříte nejen svoje peníze a čas, ale i svoje zdraví a životní prostředí. Jak je to možné?

Přečtěte si prosím nejdříve pár zkušeností našich zákazníků:

Nikola C. má malou holčičku, se kterou je na mateřské dovolené. Dříve, než u nás začala nakupovat, musela chodit na brigádu, aby se jako rodina uživili. Po 2 měsících, kdy objednávala na www.farmbox.cz zjistila, že už na brigádu chodit nemusí, protože na nákupu ušetří. Navíc měla mnohem více času na dcerku. Místo aby šly na nákup do hypermarketu, mohly jít na hřiště a místo brigády, mohly jít třeba na procházku.

Zuzka F. má 3 děti. Asi si dovedete představit ten chaos, který zavládl vždy, když vyrazili na nákup do obchoďáku. Když asi po 2 hodinách neustálého „krocení divoké zvěře“ došli k pokladně, vždy bylo na páse x dalších věcí, které nebyly na nákupním seznamu a které si na ní děti vydobyly. Zřejmě nemusím říkat, že to byli samé zdravé věci, jako čokoládová tyčinka, bonbony, sušenky a nevím, co ještě. Od té doby, co objednává na www.farmbox.cz ušetří nejen čas strávený v obchodě a na cestě, který může věnovat své práci, ale také svoje nervy a hlavně peníze za zbytečnosti. Navíc potraviny, které svým dětem dává, jsou mnohem kvalitnější a zdravější. Co víc si přát.
slider_proste_v_klidu_a_doma

Bára K. pracuje sice v obchodním domě, kde by si mohla skočit nakoupit, nicméně její přítel je kuchař a potrpí si na kvalitní suroviny, proto jsou našimi stálými zákazníky. Tím, že nebydlí v Brně a každý den končí s prací pozdě odpoledne, jsou rádi, že šetří svůj čas a také peníze na tom, že nemusí nikde nic shánět. Prostě jen objednají a o ostatní se už postaráme my. 

Takových příběhů bychom mohli zveřejnit více, ale koho by bavilo, to číst? Mnozí z vás by si stejně asi říkali, že to nemůže být pravda, že jsme si to vymysleli. Abychom vám mohli předložit „důkaz“ nakoupili jsme v  jednom hypermarketu podobné položky a ceny nákupů jsme porovnali. A protože čas jsou peníze, nezapomněli jsme připočítat také čas, který strávíte nakupováním, a přidali také náklady za benzín či naftu. Jak to dopadlo vidíte na obrázku níže:

Farmbox_srovnavaci_nakup_2

Chcete vědět, jak jsme k tomu přišli? V této tabulce najdete srovnání položku po položce:

srovnani_cen_polozkoveAby to bylo kompletní, ještě doplníme:

celkem_strávím_nákupem

UŠETŘENÝ ČAS: 1 hod 40 min. = 167 Kč (při sazbě 100 Kč/hod)
UŠETŘENÉ POHONNÉ HMOTY: 1,12l  = 39,50 Kč
(16 km cesta tam i zpět, spotřeba 7l, při ceně 35,20 Kč/l)

Jasně, někteří z vás by mohli namítnout, že jsou v obchoďáku i levnější potraviny, ano jsou. My nakupovali položky podobného ražení a nesrovnávali jsme nejlevnější jogurt s farmářským jogurtem. Důvod? Máme rádi svoje zdraví, na jídle si rádi pochutnáme a často fakt, že pořizovací cena je nižší, neznamená, že je potravina opravdu levnější.

Ráda uvádím jako příklad česnek. Když koupíte český česnek, zaplatíte za něj téměř dvojnásobek oproti česneku z Číny. Abyste v pokrmu dosáhli stejné chuti, potřebujete toho čínského celou palici, kdežto toho českého 1-2 stroužky. Tak, který česnek je levnější? Proč bych měla vydávat peníze za vodu v mase, mouku v uzeninách a barviva v sýrech?

Zároveň tím, že upřednostníte nákup českých potravin, pomáháte k rozvoji našeho regionu, protože Vaše peníze skončí u místních farmářů a českých výrobců, ne u zahraničních řetězců a globálních firem, kterým jde především o zisk a ne kvalitu našeho života a prostředí, ve kterém žijeme. Myslíte tím na budoucnost a možná díky Vám budou mít Vaše děti jednou práci.

Všem našim zákazníkům (stávajícím i těm budoucím) moc děkujeme, že se s námi snaží podpořit dobou věc.

Pro ty z Vás, kdo nás neznáte a chcete se dozvědět trošku více, připojuji odkaz:
http://bit.ly/1pHdmRt

A pro ty, co chtějí rovnou objednat www.farmbox.cz

za tým Farmbox.cz
Irena Šneková


Publikováno

v kategorii

Autor:

Šťítky:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *