Zdravé linecké

Není nic lepšího než si sednout společně v neděli odpoledne ke kávě nebo čaji a dát si něco dobrého, něco, co se navíc báječně hodí i do svačinové krabičky dětem do školy.
My doma zbožňujeme linecké cukroví. Ráda ho rodině a hlavně našemu malému synovi dopřeju, ale jsem o fous klidnější, když je v této lahodné ale zdravější podobě:-) A musím pžiznat, že chutná stejně dobře jako klasická verze.

Suroviny:

105 g hladké žitné mouky
70 g jemně mletého třtinového cukru
2 žloutky
170 povoleného másla
kůra z jednoho bio citrónu
Postup:

1. Mouky smíchejte a prosejte na pracovní vál.
2. Přimíchejte k nim cukr.
3. Do středu udělejte důlek a vložte do něj máslo, žloutky a kůru z citrónu.
4. Vypracujte hladké pevné těsto, které uchráníte před malým predátorem, který vám neustále opakuje „Ci vééééélký kušššššš“.(proto fotka i srukou, nešlo se ho zbavit:D).
5. Těsto přikryjte potravinovou fólií a nechce jej v lednici hodinu odpočinout.
6. Předehřejte si troubu na 150 stupňů.
7. Těsto vyválejte na 4 mm silnou placku a vykrájejte z ní své oblíbené tvary. (Připravte se na to, že těsto bude potřeba podsypat malým množstvím žitné mouky a bude se vám trošku lepit. Je lepší válet jen velmi zlehka, jakmile více přitlačíte, bude se vám trhat.)
8. Naskládejte vše na pečící papír a dejte do rozehřáté trouby na zhruba 18-20 minut.
9. Nechte zchládnout a slepte pikantním džemem. Já použila domácí z černého bezu, ale výborně by se hodil i rybízový z našeho e-shopu.
10. Nechce den, dva odležet v uzavřené krabičce a pak už se do nich můžete pustit.
Pokud se vám jej nechce lepit, nevadí. Bude se báječně hodit i samotné například k bílému jogurtu jako plnohodnotná školní svačinka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *