Kváskový chléb

Minulý týden jsem dělala Rillettes a pokud vám ještě nějaké zbyly, chutnají ze všeho nejlépe na čerstvém křupavém kváskovém chlebu. A jeden přesně takový si teď spolu upečem. Budete na to potřebovat minimum surovin, ale více času. Nejde o práci jako takovou,ale spíše o plánování. Čekají vás celkem 4 fáze. Rozkvas, kynutí těsta s překládáním, kynutí v ošatce a pečení. Ale věřte, že kváskový chléb nejen výborně chutná, ale také déle vydrží. Za předpokladu, že ho nezbaštíte okamžitě jak bude ve stavu, kdy si o něj nespálíte pusu.

Suroviny: 

Na rozkvas
180 chlebové žitné mouky
180 g vody
45 g kvásku

Dále do těsta:
320 g podmáslí
600 g pšeničné chlebové mouky
2 lžičky soli
zarovnaná lžíce kmínu

Postup: 

– připravte si mísu a potravinářskou fólii
– do mísy dejte 180 g žitné chlebové mouky, 180 g vody a 45 g kvásku. Vše promíchejte , přikryjte fólií a nechte přes noc kvasit.(8 – 12 hodin)
– ráno do mísy přidejte podmáslí, mouku, sůl a kmín a zpracujte v hladké těsto.(v robotu vám to bude trvat cca 5 minut, ručně déle, zhruba 15 minut).
– hotové těsto popřekládejte – tzn. chytněte jeho kraj, vytáhněte jej a přeložte do středu mísy, takto postupujte zhruba 15 – 20 krát (zabere vám to maximálně 5 minut, ale těsto se vám pak odmění tím, že bude krásně držet tvar)
– mísu přikryjte opět fólií a nechte hodinu kynout
– zopakute překládání a opět nechte hodinu kynout a nakonec popřekládejte a nechte kynout hodinu ještě jednou (celkově tedy budete třikrát překládat a necháte třikrát hodinu kynout)
– na vál si dejte kapku oleje (i na ruce) a přemístěte na něj těsto. Těsto pořádně propracujte rukama, nebojte se s něj vymáčknout velké bubliny, které by vám pak bochník zdeformovaly. Vytvarujte kulatý pecen, pořádně utáhněte spodní šev tak, aby vám bochník hezky držel tvar.
– připravte si ošatku či misku vystlanou utěrkou a vysypte je žitnou moukou. Vložte do ní bochník spojem nahoru, přikryjte utěrkou a nechte kynout dalších zhruba 45 – 60 minut.
– zapněte troubu, vložte do ní plech a nechte rozehřát na 250 stupňů
– až je teplo nakumulováno, opatrně vyklopte pecen na rozžhavený plech (nepotřebujete pečící papír ani fólii, horký plech zajistí, že se vám chleba nikam nepřilepí) a nařízněte jej žiletkou dle vlastního vkusu (a nebo ho nechcte tak, on vám v troubě nejspíš trochu popraská) a strčte zpět do trouby. Pracujte rychle ať vám trouba a plech nevychladne!
– nechte péct 15  minut na 250 stupňů a pak stáhněte troubu na 200 stupňů a pečte dalších 30 – 35 minut. Hotový chléb krásně „zvoní“ když na něj zespodu poklepete.
– tak a teď si sedněte na ruce, abyste ho zvádli nenakrojit horký. Srazil by se vám a to by byla škoda. Pokuste se hrdinsky vydržet:-)
Uvidíte, že výsledek bude stát za to, jiný už vám pak nebude tolik chutnat :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *