Vyzrajte na chřipku a nachlazení!

Téma chřipka a nachlazení se teď na netu skloňuje ve všech pádech. Co nám zabírá a jak to děláme, že téměř nebýváme nemocní? ginger-1918107_1920apple-463960_1920

  1. pijeme každý den jablečný mošt (po létě jsme to zapomněli zavést a hned jsme byli všichni doma nachlazení, poté, co jsme to napravili, se nás nemoci vyhýbají obloukem)
  2. prohříváme se zevnitř – pijeme hodně čajů, jíme teplá jídla, zeleninu raději tepelně upravovanou, než syrovou.
  3. hodně spíme

soup-313759_1920
Pokud všechno selže a bacil se o nás stejně pokouší, zkusíme zpomalit, více odpočívat a hlavně se opravdu pořádně proléváme teplými bylinnými čaji a výživnými polévkami. Toto doporučení vychází z poznatků čínské medicíny. Zjednodušeně řečeno, když nemoc chytíte hned v začátcích, máte možnost ji ze sebe vyhnat teplem.


A jaké bylinné čaje pijeme? Já osobně mám ráda bezinkový čaj, do kterého si přidávám lipový květ, případně trošku heřmánku. Často používáme také zázvor, někdy do čaje nakrájíme také kousky jablíčka.

Možná jste zaregistrovali, že nikde nezmiňujeme citrusy. Věděli jste, že citrusy naše tělo ochlazují? Proto také rostou v teplých krajích ;). Tím neříkám, nejezte je, spíše, jezte je s mírou. Jasně jsou plné vitamínů, ale to je také třeba cibule nebo česnek…. Nejlepší je, poslouchat, co vám tělo říká a dát mu to, co potřebuje. Je to těžké, vím, ale jde to.

Držíme palce, ať se vám nemoci vyhýbají a pokud máte nějaký svůj osvědčený tip, napište nám na irena.snekova@farmbox.cz

Za Farmbox.cz I.Šneková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *