Dětem kuřecí nugety s hranolkama, proč?

Měli jsme týden dovolenou a s manželem jsme zjistili, že máme opravdu velký problém, najíst se někde „venku“. Teď nemyslím v zahraničí, ale u nás někde v restauraci.
kureci_nugetyKdyž si v dnešní době pustíte televizi, máte pocit, že se snad už všude musí vařit super skvěle a kde ne, tam dojde brzy Pohlreich a všechno napraví. Jenže pak vyrazíte někam na výlet a zjistíte, že to tak není. Proboha, proč podávají v Krkonoších v roubené chalupě jako z pohádky halušky, smažák, moravského vrabce a nevím, co ještě, z čehož většina jsou polotovary?

Do Krkonoš už jezdím mnoho let, protože tu má manžel rodinu a už mě vážně dost rozčiluje, jak se tady snaží většina lidí „vyrejžovat“ co nejvíce. Když narazíte na místní lidi, kteří se o něco snaží, většinou se setkáte s otevřenou náručí, přívětivostí a dobrou kvalitou i co se týká jídla. Blbý je, že hodně z restaurací provozují sezónní přistěhovalci, kterým jde jen o to, aby co nejvíce vydělali a na Krkonoších jako takových jim nezáleží a bohužel v těchto provozovnách je jídlo většinou odporné. Ona to samozřejmě není jen otázka Krkonoš, ale řekla bych většiny turistických míst.

Další věc, co na tom nechápu je, že jsem snad ještě nikde v Krkonoších nenarazila na místně tradiční pokrmy. Ano, párkrát jsem zkusila kyselo, ale byl to fakt hnus. A co mě opravdu dostalo, byli restaurace v Peci pod Sněžkou, přímo pod lanovkou. Jedna byla pizzerie, druhá podávala hamburgery a hranolky, opravdu originální! Je to škoda, protože podle mě je spousta zajímavých místních jídel, které si zaslouží své místo na jídelníčcích a myslím si, že by na nich mohli restauratéři i více vydělat.

Co mě ale točí asi ze všeho nejvíce je, že pokud nechcete, aby vaše dítě jedlo hranolky se smažákem, řízkem či drůběžími nugetami, bude asi o hladu, v lepším případě o polévce.

Lidi, je to na nás. My jsme zákazníci a pokud nám tyto „standardy“ nebudou vadit a neozveme se, nic se nezmění a bohužel budeme i nadále „popelnicí“ Evropy. Jediná cesta ke změně jde přes nás, spotřebitele.

Irena Šneková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *