Dovolená bez starostí s nákupem na www.farmbox.cz

Už třetím rokem vykládám lidem, jak je to super, když nemusíte chodit na nákupy a ještě víte, že obdržíte kvalitní české potraviny, které byly vyrobeny nebo sklizeny den, dva před dodáním. Už máme hodně zákazníků, kteří si nedovedou představit, jak to dělali dřív. Jenže pak přijde léto, všichni se rozprchnou do světa a já slýchám věty typu: „my teď nakupovat nebudeme, v sobotu jedeme na týden na dovolenou“ nebo „o víkendu nebudeme doma“ atd. A když se z té dovolené vrátíte, vykládáte nám, jak to bylo strašný, že jste museli do obchoďáku a že se to a to opravdu nedalo jíst…. A mě vždy napadne: „tak proč to kupujete?“slider_dovolena

Ať už plánujete o dovolené vařit nebo ne, mám pocit, že stejně s sebou všichni nějaké to jídlo vezeme. Zrovna min. týden jsem potkala jednu naši zákaznici v Olympii, která mi říkala, jak u nás ráda nakupuje a že ještě shání před dovolenou pár nějakých věci. Postupně si odšrtávala ze seznamu věci typu plavky, drogerie atd. a samozřejmě tam měla i potraviny. Pod tou tíhou toho, co všechno ještě musí stihnout, už padala na hu… a když jsem se zeptala, tak proč sis neobjednala u nás, odpověděla, no vidíš, to mě nenapadlo, když jedeme pryč. No a mě napadlo, že možná máte strach z toho, že když jsou ty potraviny čerstvé a od malovýrobců, že nevydrží a proto jsem se rozhodla sepsat můj nákup na dovolenou, jen tak pro inspiraci.

Než se pustím do nákupního seznamu, ještě uvedu, že jsme 2 dospělí a 1 roční dítě, pryč budeme 1 týden, tzn. potřebujeme vydržet s farmboxem 14 dní, a o dovolené budeme z větší části vařit sami. Nákupní seznam rozdělím dle toho, kdy co plánujeme konzumovat.

Sníme hned nebo bereme na cestu:farmbox-kpz-po-navratu-z-vikendu
1 kg brambor
1 kg kuřecích prsou
0,5 kg mletého vepřového masa
1 kvásková bageta velká
1 farmářský chléb
0,2 kg vepřové šunky bez Éček
2 malé bílé jogurty Horutovi
1 čerstvý sýr (máme rádi Dolnopasecký)
zelenina a ovoce (dubový salát, jarní cibulka, banány, cuketa, rajčata, ředkvičky)

– Počítám s tím, že farmbox obdržíme ve čtvrtek, na dovolenou jedeme v sobotu. Ve čtvrtek večer nachystám z cca. 0,5 kg kuřecích prsou a směsi zeleniny nějakou dobrou večeři, kterou budeme jíst i v pátek na oběd. Zbylé kuřecí prsa nasolím a v pátek navečer z nich udělám řízky na cestu. Z mletého vepřového masa „uplácám“ sekanou, kterou si vezmeme s sebou pro první večeři nebo prostě pro strýčka příhodu ;).

Pro první půlku dovolenkového týdne:
1 žitný nebo celozrnný chléb (určitě vydrží min. do pondělí, pak doporučujeme rozpéct)
0,5 kg vepřového masa na nedělní oběd
0,5 kg krůtího masa na pondělí nebo úterý
1 kg brambor
3 malé bílé jogurty od Horutů
0,3 kg šunkového salámu Němcovi (neotevřený vydrží celý týden)
polotvrdý sýr Domovina 300g 1 ks
zelenina a ovoce (papriky, salátová okurka, jarní cibulka, jablka, ledový salát)

– Vepřové a krůtí maso bude mít trvanlivost do pondělí – úterý, proto s ním počítám k jídlu hned ze začátku týdne. Domovinu si klidně můžete schovat na později, v chladu vydrží, bohužel však u nás vždy „padne“ mezi prvními. S pečivem si vystačíme do úterý, počítám s tím, že nejpozději ve středu budeme muset dokoupit nebo upéct.

Pro druhou půlku dovolenkového týdne:restaurant-terrasse-hopfensee
0,5 kg hovězího masa
1 vepřové maso na česneku od Švédy
3 malé bílé jogurty od Horutů
2 balení plátkových sýrů Lacrum
zelenina a ovoce (květák nebo brokolice, mrkev, pekingské nebo hlávkové zelí, kedluben, celer, petržel, jablka)

– Hovězí maso si vždy nechávám až na druhou půlku týdne, protože nejdéle vydrží a dokonce bývá křehčí, než když se konzumuje ihned. Vzhledem k tomu, že nemusíme mít maso každý den, počítám s tím, že jeden den udělám něco z květáku nebo brokolice. Vepřové maso na česneku používám do rizota. Kdyby na něj nevyšlo, protože jsme se stravovali vícekrát v restauraci, nevadí, dovezem ho zase domů ;)

Zásoby pro celý týden: IMG_0120
1 roztíratelné máslo Lacrum
10 vajec
0,5 kg cibule
1 svazek mladého česneku
1 balíček těstovin
1 balíček rýže
1 jablečný mošt
2 ovocná pyré
– za celou dovolenou půjdeme dokoupit jen pečivo a pro našeho malého sezónní ovoce na svačinu (jahody, maliny, rybíz, meruňky,….)

Zásoby, které zůstanou doma: IMG_3316
1 kuře (přečká v mrazáku)
2 plátkové sýry Lacrum po 100g
2 bílé jogurty Horutovi (vydrží do úterý)
0,2 kg salámu Volovec
0,3 kg netínského uzeného špeku
10 vajec
1 roztíratelné máslo Lacrum
1 kg brambor
další zelenina a ovoce (cibule, mrkev, paprika, kedluben, jablka, kousek celeru, petržel)

– Z dovolené se vrátíme v sobotu. V neděli upeču kuře, které budeme jíst ještě v pondělí. Ze zbylého masa udělám směs se zeleninou a bulgurem, kterou budeme jíst v úterý. A ve středu zapeču brambory s uzeným. Na čtvrtek k obědu uvařím těstoviny s vejcem a špekem. No a ve čtvrtek odpoledne je tu nový farmbox :)

IMG_2024Když se na to podívám a shrnu to, vlastně se můj nákup na dovolenou zase až tak moc neliší od běžného nákupu na týden. Jen je toho o něco více, protože musí pokrýt 2 týdny a je více rozplánováno, co se kdy bude jíst. Snídat budeme pečivo se sýrem či šunkou, případně vejcem a nějakou zeleninou. Jogurty jsou pro našeho Kubu, sní min. 1 denně. Dále s sebou beru suroviny pro 4 – 5 obědů. Z 0,5 kg masa uvařím pro nás tak 4 porce + 2 porce pro Kubu, takže počítám s tím, že co bude k obědu, bude po menší obměně i k večeři, třeba maso se salátem apod. Ke svačině dostane Kuba sezónní ovoce, které zakoupíme v místě, to by opravdu nevydrželo. Abysme se nemuseli stresovat, že musíme nakoupit, bereme pro něj s sebou jablka a malá pyréčka. Jediné, co opravdu budeme muset nakoupit je čerstvé pečivo. No a protože nákupy opravdu nesnáším, nechám si doma nějaké zásoby, ze kterých přežijeme, než ve čtvrtek dorazí farmbox.

Jo a jestli se vám nechce přemýšlet, co s sebou, pak zkuste jeden z našich hotových boxů. Hodit by se mohl farmbox rodinný, farmbox „hurá do apartmánu“ nebo třeba chalupářský. A vy co jedete pryč jen na víkend, zkuste naši KPZ ;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *