Burgery bez housky

Hamburger je poslední dobou velmi oblíbené jídlo. Jeden náš kamarád hospodský nám je už roky připravuje bez housky, jen se zeleninou, slaninou, podávané s hranolkami. A tak jsme si je podle jeho vzoru připravili i my. Navíc i pro našeho juniora, pěkně bez soli, jemně okeřeněné.IMG_3548.2

Suroviny: (pro 4 osoby)
0,5 kg vyzrálých hovězích kousků na mletí
1 kg brambor
sůl, pepř
koření čubrica (můžete nahradit jiným, které máte rádi)
trochu oleje
na ozdobení burgeru: cibule, nakládané okurky, kečup, hořčice, rajče, salát, rukola, plátek slaniny
na domácí majonézu: 2 žloutky, 150ml oleje, 1 lžička octa, 1 lžička moučkového cukru, sůl, pepř, hořčice

Příprava: (cca. 1 hod)
Maso umeleme, přisypeme čubricu a pokud budete dělat burgříky i pro malé děti, pak oddělejte dvě malé placičky stranou, maso osolte, opepřete a vytvarujte burgery, do kterých udělejte uprostřed prstem důlek. Z 500g masa uděláte 4 burgery pro dospělé a 2 pro děti. Brambory oloupejte, nakrájejte na hranolky a důkladně osušte, pak je dejte do misky, osolte a zakápněte troškou oleje. Vše promíchejte a vyskládejte na plech vyložený pečícím papírem. Já je peču v horkovzdušné troubě na 200°C 30 – 40min. Část brambor můžete uvařit s mrkvičkou a podávat jako přílohu pro děti ve formě bramborovo-mrkvového pyré. Než se upečou hranolky, připravíme si domácí majonézu a nakrájíme si zeleninu na „doladění“ burgeru. Burgery jsem dělala na elektrickém příručním grilu cca. 10 min. Přeji dobrou chuť.

Jak na domácí majonézu za 5 min? Aby se majonéza povedla, je důležité, aby měli všechny suroviny stejnou (pokojovou) teplotu. Ideálně tedy vytáhněte vejce z lednice dříve, než se pustíte do vaření. Pokud zapomenete, nevadí, dejte je na chvíli do misky s teplou vodou. Do vyšší nádoby nalijeme 150 ml oleje, přidáme 2 žloutky, ocet, sůl a hořčici. Necháme chvilku odstát, aby se srovnali teploty surovin a postavíme na dno nádoby tyčkový mixér, který opatrně zapněte. Jakmile se houstnoucí směs dostane nad „klobouček“ mixéru, začněte ho pomalinku vytahovat vzhůru až se směs pěkně promíchá.

IMG_3549.2IMG_3548.3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *